Různé druhy hašiše

20.01.2022

Hašiš existuje po staletí a lidé od Nizozemska po Nepál si všichni vyvinuli své vlastní odlišné metody výroby produktu. Některé z nejlepších hašišů však historicky pocházejí z arabského světa a tento region zůstává známý kvalitou a účinností jejich produktu. Takže čtěte dál a získejte pohled na některé z nejlepších hašišových vzorků na trhu, které mají svůj původ na Středním východě.

Žlutý Libanonec

Libanon je pro některé považován za hlavní město hašiše na světě, a jako takový je domovem některých z nejlepších hašišů na planetě. Jeden z nejrozšířenějších kmenů hašiše z Libanonu je známý jako žlutý haš, který se sklízí brzy z mladších rostlin, které v sobě stále mají vysoké množství THC.

Žlutý libanonský hash je však často považován za trochu drsnější než jiné odrůdy na trhu a pro někoho to může být něco jako získaná chuť. Přesto to však nebrání spoustě hašišů ve snaze dostat se k této pikantní látce a cerebrální opojení, které poskytuje, je obvykle více než dostatečné, aby vyrovnalo drsnost kouře.

Červený Libanonec

Červený libanonský se vyrábí ze starších rostlin než jeho žlutý bratranec a uvádí se, že obsahuje vyšší množství nepsychoaktivního CBN, ale méně THC. O červené odrůdě se říká, že je také mnohem jemnější formou haše, takže je velmi žádaná a příjemné aroma, které s ní přichází, jen zvyšuje její poptávku.

Také se nenechte zmást tím nižším procentem THC. Červená libanonská je stále dostatečně účinná a uživatelé si jistě užijí příjemné, jemné tóny, kdykoli se jim dostane do rukou.

Afghán

Afghánský hash je jednou z nejoblíbenějších forem haše v Evropě a je dobře známý pro svou tmavou, často černou barvu. Stejně jako ostatní druhy hashe má afghánská odrůda tendenci mít poněkud kořeněnou chuť a může být považována za drsnou, zejména pro nové uživatele.

Afghánský hash je typicky indica-drsný a může vytvořit silné tělesné omámení, stejně jako silné cerebrální omámení u uživatele. Účinky jsou však často trochu opožděné, což vede některé lidi k tomu, že zpočátku podceňují skutečnou sílu této odrůdy hashe. Pro maximální efekt je nanejvýš vhodné počkat asi pět minut, než se to pořádně rozjede, ale jakmile se to stane, jen se posaďte a užijte si jízdu.

Marocký

Dobře, technicky vzato je Maroko v severní Africe, a ne na Středním východě, ale pro účely tohoto článku ho přesto zahrneme. Marocký hash je spolu s afghánským jednou z nejoblíbenějších odrůd haše na trhu, ale na rozdíl od haše z Afghánistánu je zde mnohem větší rozmanitost druhů pocházejících z Maroka, s odrůdami od plavých po světle hnědou a dokonce zelené.

Jedna věc, kterou má většina odrůd marockého hašiše společného, ​​je však skutečnost, že mají obvykle mnohem jemnější, někdy dokonce sladkou chuť a jsou mírnější pro krk než kmeny, které pocházejí z jiných částí světa. Maročan je také obvykle méně účinný než někteří jeho příbuzní ze sousedních zemí, ale to neznamená, že vás nebude bavit! Maročan je známý tím, že produkuje aktivní, cerebrální omámení pro uživatele, které je u mnoha lidí velmi vyhledávané.

Turek

Turecký hash, stejně jako marocký, je často také mírnější pro hrdlo než jiné blízkovýchodní odrůdy a obvykle má zelenohnědou barvu. Je také velmi zřídka považován za zvláště účinný, přičemž většina odrůd tureckého hashe obsahuje někde mezi 3,5 % až 8,8 % obsahu THC.

Turecký hash je překvapivě považován za jednu z nejvíce mozkových opojů dostupných z jakéhokoli druhu hašiše a druglibrary.org jej připisuje jako "pravděpodobně nejcerebrálnější ze všech druhů hašiše" na dnešním trhu. Dostat se k tureckému hašiši je však poměrně vzácné a přísné zákony v zemi původu znamenají, že je často extrémně obtížné dostat produkt do zbytku světa.

Blízký východ však není jediným místem, kde se vyrábí vysoce kvalitní hašiš. Národy jako Indie, Pákistán, Nepál a další také vyrábí své vlastní jemné, vysoce kvalitní produkty. Takže vyrazte a ochutnejte pár vzorků, abyste našli svou oblíbenou odrůdu. Existuje svět haše, který jen čeká na to, až bude prozkoumán!